Návštěvní řád a zásady saunování

1. V celém prostoru sauny, odpočívárny i minibaru platí přísný zákaz kouření.

2. Saunování je doporučeno především zdravým osobám a každý návštěvník ho podniká na vlastní nebezpečí.

3. Saunu nenavštěvujte ani hladoví, ani příliš najedení. Konzumace jídla se doporučuje cca 2hod před saunováním. V žádném případě saunu nenavštěvujte pod vlivem alkoholu.

4. Z hygienických důvodů je vhodné vzít sebou přezůvky.

5. V ceně sauny je zapůjčení prostěradla.

6. Vstup do sauny je povolen pouze bez plavek a to z hygienických důvodů.

Co udělat v šatně před saunováním?

V šatně se vysvlékněte a všechny své věci uzavřete do uzamykatelné skříňky. Nezapomeňte si sundat veškeré kovové předměty, které by mohly v sauně nepříjemně pálit. Ženám doporučujeme odlíčení, aby makeup při saunování neucpával póry.

Před saunováním je povinné se osprchovat.

Než vstoupíte do sauny, osprchujte se prosím, umyjte mýdlem a osuště. Suché pokožka se začíná dříve potit, než mokrá.

Jak se saunovat?

Do potírny si vemte prostěradlo na které si buď sednete, nebo lehnete. V poloze v leže se tělo lépe rovnoměrně prohřívá. Ve spodních lavicích je vždy nižší teplota, než v horních patrech. Začátečníci by měli proto volit nejprve tato místa. Lidé, kteří se saunováním začínají by měli saunu navštěvovat v kratších intervalech – 5-10min. Ostatním doporučujeme 10-15min a poté se ochladit. Cyklus opakovat 3x. Řiďte se svým tělem, to vám nejlépe řekne, kdy má dost.

Dýchejte ústy, suchý vzduch vysušuje sliznici. Při pocení je možné tělo masírovat kartáčkem.

Po sauně následuje zchlazení tělo. Pokud je v sauně k dispozici bazének, tak se nejprve osprchujte studenou vodou a po té vlezte do ochlazovacího bazénku. Sprchovat se začínejte od nohou. Nikdy do bazénku neskákejte. V naší sauně máte k dispozici i ochlazovací vědro.

Po každém saunovacím kole si dopřejte odpočinek. Sedněte si, nebo lehněte v odpočívárně a tělo nechejte volně uschnout a zklidnit. Odpočinek by měl trvat nejméně 10min. Po té můžete jít na další saunovací kolo. Do sauny vstupujte se suchou pokožkou.

Po posledním kole saunování si dopřejte relaxační odpočinek nejlépe na lehátku v odpočívárně zhruba 30min. Po té se osprchujte a je velmi důležité doplnit tekutiny, které jste během saunovacího procesu ztratily.